Змагаймося за нове життя!

Хто не жив посеред бурі,
той ціни не знає силі,
той не знає, як людині
боротьба і праця милі.

Боротьба і праця. Такий був сенс усього життя Лесі Українки, життя, гідного подиву і захоплення.

Десять років (з 2004 по 2014) в Автономній Республіці Крим проводився Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймося за нове життя!», присвячений творчості Лесі Українки, який був започаткований доктором Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада) і проводився Кримською філією інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України при сприянні Ялтинського музею Лесі Українки. Хоча конкурс мав статус Всекримського, але в ньому в різні роки змагалася молодь з різних регіонів України.

З 2015 року низка державних та громадських організацій на теренах Полтавського краю, де народилася мати Лесі Українки, а геніальна поетеса з дитинства часто бувала і надихалася «найукраїнішою» Україною, ініціювали відродження Всекримського конкурсу «Змагаймося за нове життя!» (Леся Українка).

А в 2016 році за ініціативи Міністерства культури України, ГО Полтавський центр «Академія» (м. Полтава) та художньої галереї «Sweetарт – Знання» (м. Чернівці»), за сприяння Міністерства освіти і науки України був проведений І Всеукраїнський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймося за нове життя!». З того часу регіональний відбір конкурсу відбувається в м. Полтаві традиційно в День народження Лесі Українки і є відкритим змаганням учнівської та студентської молоді за визначеними номінаціями: «твір», «поезія», «науково-пошукова робота», «декламація», «інсценізація», «малюнок», «вокал», аудіовізуальний твір.

В цьому році 5 учнів нашої школи теж взяли участь  в  цьому конкурсі в трьох вікових категоріях (1-4, 5-7, 8-9 класи) в номінаціях «декламація» (3 учні), «малюнок» (2 учні). На сайті організаторів Конкурсу всі учасники заповнили електронну заявку згідно номінації та вікової категорії та розпочали підготовку. 2 березня 2019 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся очний 2-й етап – відбірковий. Наші декламатори читали поезії Лесі Українки, а художники малювали ілюстрації до уривків із творів поетеси, запропонованих журі. В обох номінаціях учасників очного туру було багато. Тим вагомішими стали перемоги наших учнів: диплом ІІ ступеня в номінації «декламація» отримала восьмикласниця Корж Карина (учитель Каленіченко Н.В.), диплом ІІІ ступеня – другокласниця Вишар Анна (керівник Педина Н.Г.). Всі конкурсанти отримали сертифікати учасника V Всеукраїнського (ХV Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймося за нове життя!», присвяченого Лесі Українці та подарунки. Приємним сюрпризом для конкурсантів став перегляд «Лісової пісні» в театрі ім. М. Гоголя.

Директор Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів
Л.В. Пилипенко