Поговоримо про Гідність
Що таке Гідність? Чи можна і як її розгледіти і виховати в собі? Які вчинки вважаються гідними, а які – антиморальними?
Другий рік поспіль вчителі Бірківського НВК (Мацько Мирослава Вікторівна, Прокопчук Антоніна Олексіївна і Філенко Тетяна Миколаївна) намагаються донести до учнів розуміння таких понять як «гідність», «мораль», «честь», «корупція» та ін.. У рамках проведення Всесвітнього Дня Гідності в Україні за сприяння EdCamp Ukraine вчителі піднімають питання, які на сьогодні є найбільш актуальними.
Проведення Дня Гідності цього року набуло значних масштабів, адже це був не лише один день.
21 листопада у Бірківському НВК відзначили початок двох революцій – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. У зв’язку з цим було проведено виховний захід та дискусію «Як я розумію Гідність?». Протягом тижня всі вихованці були залучені до створення стіни Гідності, на якій розміщені фотографії учасників АТО села, колаж асоціативних зображень, виставка дитячих малюнків, прапор, привезений нашим односельцем Кагіровим С.О., на якому написані побажання учням нашої школи від 27-ої бригади «Ураган». Для оздоблення стіни були використані власноруч виготовлені червоні маки як символ пам’яті та примирення.
Напередодні Дня Захисника Вітчизни за столами зібралися всі вихованці Бірківського НВК на дискусійний виховний захід «Про Гідність». Вчителі-організатори подбали аби це була затишна, емоційно-відкрита, чесна розмова про такі важливі і потрібні кожному поняття і почуття.
Близькі питання були підняті і на виховному заході про події Голодомору 1932-1933 років. Запалювання свічки Пам’яті вкотре нагадало учням про історичні події, які роблять український народ сильнішим, дружнішим і витривалішим.
Проведені заходи залишили слід у душі кожного учасника. Про це свідчать щирі думки, вислови та створення асоціативної квітки «Що таке Гідність». Учні й учениці спланували, що їм варто зробити протягом наступного року для підвищення почуття власної гідності й поваги до інших людей, і написали листи собі у майбутнє.
Учасники асоціювали гідність з поняттями поваги, правами людини, готовністю прийти на допомогу, почуттям власної гідності й почуттям захищеності. Продемонстрували це на практиці, і дійшли висновку, що принципом гідності слід керуватися кожного дня; гідність допоможе їм вплинути на власну поведінку й поведінку інших людей.