Бібліотеки

            Бібліотека  Білоцерківської об’єднаної громади  

Директорка – Башинська Лариса Григорівна

Комунальний заклад «Бібліотека Білоцерківської об`єднаної громади» створений рішенням третьої сесії Білоцерківської сільської ради сьомого скликання від 22 січня 2016 року. Заклад має 5 відокремлених підрозділів-філій: Балакліївську, Бірківську, Красногорівську, Огирівську та Подільську бібліотеки. Загальний фонд налічує приблизно 50 000 примірників, кількість читачів до 3000 мешканців громади. В бібліотеці працює Інтернет-пункт, в наявності 3 комп`ютери.
Всі бібліотечні установи фінансує Білоцерківська сільська рада. На поповнення фондів новими виданнями було виділено до 20 000 грн.
Стратегічним напрямком діяльності бібліотеки залишається забезпечення можливості для безперервної освіти кожному мешканцю громади, виховання любові до читання, формування інформаційної культури особистості. Бібліотека постійно успішно проводить акцію «Подаруй бібліотеці книгу», забезпечує безкоштовний доступ до Інтернету, сприяє розвитку освіти та самоосвіти. Тісно співпрацює з  Білоцерківським БК.


Балакліївська бібліотека-філія

Бібліотекар –  Ісаєнко Лідія Іванівна

Бібліотеку засновано у 1938 році. Книжковий фонд нараховує 6736 примірників. Послугами бібліотеки користуються 410 осіб.
В бібліотеці постійно проходять книжкові виставки, перегляди літератури, тематичні уроки, години пам’яті, літературні вечори, години спілкування. З 2016 року при бібліотеці діє клуб народознавства «Берегиня».  Девіз клубу: «Шануй звичаї і обряди твоїх батьків, бо це твоя окраса!» Основна увага приділяється глибокому вивченню народознавства. Організовується зустріч з сільськими умільцями вишивки, ткацтва. Зібрано чудовий матеріал весільних пісень, колискових, купальських пісень.
Бібліотека – учасник обласного конкурсу «Полтавським краєм – на вітрилах часу». Оформлено куток народознавства «Люби і знай свій рідний край», який відображає побут односельчан. Тут і тканні килими, старовинні рушники, одяг і святкові речі.
Проводяться родинні вогники, вечори «Збираємо воєдино всю нашу родину», «Скарби бабусиної скрині», «Обереги».
Сільська бібліотека тісно співпрацює з Балакліївською ЗОШ І-ІІІступенів, будинком культури, Колосіївським сільським клубом.


Бірківська бібліотека-філія

Заснована бібліотека у 1946 році. Книжковий фонд становить 6119 примірників. На сьогоднішній день бібліотека налічує 379 читачів. В бібліотеці створені постійно діючі книжкові виставки: «Червона калина – Полтавська земля»,  «Літературна Полтавщина», «Геній на всі часи», «Болючі спогади не згаснуть», «Вернісаж новинок», «Казка + пригода, читають з насолодою»,  «Мій рідний край – моя Україна».
Створено куточок читача та  краєзнавчий куточок. Проводились культурно-масові заходи: Зустріч з афганцями «Афганське відлуння минулих боїв»,  До Дня похилого віку, Зустріч з Полтавським письменником І. Нечаєм,  До дня трагедії на ЧАЕС, «Великий подвиг нашого народу» до Дня пам’яті і примирення у Другій світовій війні.
 Бібліотека є учасницею конкурсу кращих декламаторів віршів, присвячений Шевченківським дням, на якому зайняли І місце серед дітей. Бібліотека бере активну участь в  громадському житті села. 


Красногорівська бібліотека-філія

Бібліотекар –  Шафар Галина Іванівна

Бібліотека розташована в орендованому приміщенні дитячого садочка с. Красногорівка.    бібліотекар Шафар Галина Іванівна.
Бібліотечний фонд станом становить 11370 примірників. Протягом року він оновився на 83 книги. Загальна кількість читачів тримається протягом року в кількості 700 осіб. Бібліотека бере активну участь у культурно-масових заходах. В бібліотеці функціонує гурток «Креативне рукоділля», який відвідують діти 8-10 років.   


Мостовівщинська бібліотека-філія

Бібліотекар – Корнієнко Олена Миколаївна

Мостовівщинська сільська бібліотека знаходиться в приміщенні сільського будинку культури та розпочала свою роботу в 2010 році. Її засновником була Корнієнківська сільська рада. Наприкінці 2019 року бібліотека була внесена до централізованої бібліотечної системи.
На даний час бібліотека обслуговує близько 200 користувачів.
Бібліотечний фонд становить 3832 примірники.
Читаність – 18.1.
Головною метою діяльності бібліотеки є: популяризація книг серед населення, допомога в задоволенні особистих інтересів, потреб, запитів. Сьогодення надиктовує нову модель бібліотеки, вимагає наповнення її новим змістом, виділяє пріоритетні напрямки функціонування. Серед них – підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функції бібліотеки, які включають найповніше інформаційне забезпечення
З метою розкриття бібліотечних фондів у Мостовівщинській сільській бібліотеці організовані постійні виставки – перегляди та огляди нових надходжень «Знайомтесь : нова книга». Для кращого висвітлення фонду проводяться різноманітні книжкові виставки, перегляди літератури, тематичні перегляди.
У Мостовівщинській СБФ організовані постійно діючі тематичні виставки краєзнавча – «Україна моя», «Дивосвіт», «У світі казки», «Моє хобі»


 

Огирівська бібліотека-філія

Бібліотекар – Облан Тетяна Володимирівна

Бібліотеку було створено у 1948 році, і розміщено в окремій кімнаті сільського клубу. Вона називалася тоді хата-читальня. Першим бібліотекарем в ній був Крахмілець Іван Захарович. Книжковий фонд бібліотеки на сьогодні складає 7281  примірників.  На базі бібліотеки проводяться масові заходи для дітей: «Прекрасний світ Кобзаря» (до дня народження Т.Г. Шевченка) – конкурс віршів; «Дзвони Чорнобиля» (до дня Чорнобильської трагедії) – година скорботи; «День дитячої книги» (до дня народження І.К.Андерсена) – перегляд; «Україна – рідний дім» (до дня Конституції) – конкурс малюнків; «Полтавський сміхограй» (до дня народження нашого земляка І.М.Моцаря) – літературна година; «Доля природи – наша доля» (природа рідного краю) – краєзнавча година; «Наша мова солов’їна» (до дня рідної мови) – вікторина.   Знаходиться бібліотека у приміщенні Огирівського сільського клубу.


Подільська бібліотека-філія

Бібліотекар – Трипутень Т. Н.

Подільська сільська бібліотека-філія розташована в орендованому приміщенні фельдшерсько-акушерського пункту села Поділ.


 

Попівська сільська бібліотека-філія

Бібліотекар – Скирда Ніна Василівна

Попівська сільська бібліотека була створена у 1951 році. Знаходиться у приміщенні сільського клубу за адресою с. Попове вул. Шкільна, 4 «а». Бібліотека обслуговує жителів сіл Попове і Корнієнки. Книжковий фонд бібліотеки становить 7154 книг художньої, довідкової, технічної, публіцистичної, літератури для дітей. Бібліотека обслуговує за рік 400 читачів. Книговидача – 7000 книг на рік. Читаність – 17,5. До послуг користувачів – система каталогів і картотек, книжкові виставки та полички, інформаційні куточки. У бібліотеці створено краєзнавчий куточок. До якого входить ілюстративно-інформаційна виставка «Наш край – квітуча Полтавщина» та народознавча «Знати свою минувшину». З метою популяризації знань про рідний край, розкриття, краєзнавчого фонду у бібліотеці створено краєзнавчу картотеку, тематичні папки «Село і люди». З 2019 року при бібліотеці створений клуб за інтересами «Народна світлиця». Клуб створений для дорослих читачів, які цікавляться роботою бібліотеки, є її читачами. Основна увага приділяється вивченню та збереження історії українського народу, народних традицій, оберегів, побуту, народнопісенної творчості. Змістовними та цікавими були засідання клубу на такі теми: «Наша Маланка», «Гоголівські вечорниці», «Вареники – божі хваленими», «Дивна річ у хаті – піч». У 2021 році бібліотекарем було підготовлено літературну вітальню «Стояла я і слухала весну…» до 150-річчя з Дня народження Лесі Українки, літературно-художній вернісаж Т.Г. Шевченко – великий майстер пензля та пера, поетичні читання «Поезія – це завжди неповторність» до Всесвітнього дня поезії. До 150-річчя з Дня народження В. Стефаника проведений літературний портрет «Володар дум селянських». Для дітей читачів проводяться літературні вікторини, ігри, конкурси.


 

Рокитянська бібліотека-філія

Бібліотекар – Грищенко Марина Миколаївна

На сьогодні фонд бібліотеки складає 8911 примірників, з них книг – 8421 примірник, на загальну суму 60 297 грн.
Щороку завдяки користувачам фонд бібліотеки поповнюється новинками. От і в цьому році завдяки постійно діючій акції «Подаруй бібліотеці книгу» бібліотека вже отримала 83 книги. Наразі ще 86 книг, подарованих користувачами та бібліотекарем, обробляються для подальшого поповнення бібліотечного фонду.
Також на 2021 рік на Рокитянську СБФ сільська рада передплатила 12 найменувань газет та 4 найменування журналів. Бібліотека також отримує газети «Зоря Полтавщини» та «Наша громада – єдина родина» на благодійній основі.