Соціальний захист

Назад

Основна мета децентралізації – передати фінансові повноваження і дати можливість вирішувати низку питань на місцях. Реформування відбувається практично в усіх галузях. Не є виключенням і сфера соціального захисту населення та надання соціальних послуг. Оскільки соціальний захист завжди був пріоритетним напрямком в Білоцерківській громаді, 3 серпня 2017 року на сесії депутатів сільської ради, було прийнято рішення про участь громади в пілотному проекті адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення громади. В даному проекті загалом по Україні взяли участь 40 об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) і Білоцерківська одна з них. Розпочавши його реалізацію та задля забезпечення якісного соціального захисту створено відділ соціального захисту населення, сім’ї, дітей та молоді при Білоцерківській сільській раді, та створені фронт-офіси в 3-х старостатах, де прийом здійснюють відповідальні посадові особи. Даним відділом та уповноваженими особами старостинських округів забезпечується: надання консультації громадянам з питань  соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг, прийом документів на всі види соціальних допомог, захисту прав дитини та інших питань, пов’язаних із наданням соціальної підтримки населенню, визначення потреб громади у соціальних послугах, забезпечення обліку багатодітних сімей, робота з прийомними сім’ями. Тобто від тепер мешканці громади можуть не звертатись до Великобагачанського Управління соціального захисту  населення (далі – УСЗН) а оформити будь-яку допомогу на місцях.

З жовтня також розпочав свою роботу Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білоцерківської сільської ради (далі – Терцентр), в котрому створені 2 відділення: соціальної допомоги вдома та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. В Терцентрі працюють 14 соціальних робітників котрі здійснюють догляд вдома за 118 одинокими непрацездатними громадянами: по Білоцерківській сільській раді – 53, Балакліївський старостинський округ – 15, Бірківський – 16, Подільський – 34. Згідно із затвердженими графіками роботи соціальні робітники відвідують своїх підопічних не менше 2-х разів на тиждень та надають їм соціальні послуги відповідно до укладених договорів. Територіальний центр забезпечує безоплатне та платне обслуговування. На безоплатне обслуговування приймаються громадяни похилого віку, які не мають працездатних дітей. Громадяни, які мають дітей працездатного віку та які мають укладений договір довічного утримання обслуговуються за плату.


Перелік платних соціальних послуг, які надаються відділенням соціальної допомоги вдома Білоцерківського територіального центру соціального обслуговування (для перегляду переліку натисніть на зображення зліва)


  Інформація до уваги!

Соціальне таксі
Служба перевезення осіб з інвалідністю
За домашнє насильство – за грати:
Як в Україні та світі боряться зі знущанням у родині
Важлива інформація для осіб з інвалідністю!
Розпочато реєстрацію на курси, де можна здобути професію
програміста