Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні-червні 2021 року

Послугами обласної служби зайнятості за п’ять місяців скористалися понад 62 тисячі людей

Протягом січня – травня 2021 року послуги обласної служби зайнятості отримали 62,5 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 45 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного.
Від 3,9 тисячі роботодавців за цей період надійшло 19,3 тисячі пропозицій роботи.

Роботу знайшли більше 13 тисяч людей

Фахівці обласної служби зайнятості допомогли отримати роботу 13,3 тисячі людей, зокрема 12,5 тисячі зареєстрованих безробітних.
6 громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.
На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 33 безробітних. Із них 9 осіб недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та 24, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.
За сприяння обласної служби зайнятості 1007 громадян працювали на громадських та інших роботах тимчасового характеру.

3 тисячі безробітних пройшли професійне навчання

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 3 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,2 тисячі людей навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Для кращої конкурентоспроможності на ринку праці 5 осіб отримали ваучер на навчання за спеціальністю «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

На обліку – 19,8 тисячі безробітних

На обліку в регіональній службі зайнятості станом на 1 червня 2021 року перебуває 19,8 тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю отримують 17,6 тисячі клієнтів служби зайнятості.
За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (17,2%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (16,3%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (13,6%). представники найпростіших професій (13,5%),

Роботодавці пропонують 2,4 тисячі вакансій

Станом на 1 червня кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, становила 2,4 тисячі одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 0,9 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (26%), робітників з обслуговування та експлуатації технологічного устаткування (22,2%), працівників сфери торгівлі та послуг (13,4%), професіоналів (10,3%), представників найпростіших професій (9,5%).

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та https://www.facebook.com/VbagachCZ/