Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно

26 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову за № 380 «Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації», якою затверджено Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (далі – Порядок) https://cutt.ly/mFv8MHk.

Дія цього Порядку поширюється на громадян України, які є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (далі – особа), з моменту введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» (пункти 1, 2).

Відповідно до пункту 4 Порядку інформаційне повідомлення може бути подане:

1. Самостійно особою:

  • засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг – Порталу Дія;
  • з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) у разі наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків.

2. Через адміністратора центру надання адміністративних послуг або нотаріуса у порядку, визначеному пунктом 8 цього Порядку.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 7 вищезгаданої постанови пункт 8 Порядку набирає чинності з 11 квітня 2022 року.
Пунктом 8 Порядку визначено, що адміністратор центру надання адміністративних послуг або нотаріус у день звернення особи з метою подання інформаційного повідомлення:

  1. Встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання інформаційного повідомлення представником);
  2. Заповнює інформаційне повідомлення, яке формується з використанням Порталу Дія;
  3. Роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).

Крім того, з метою полегшення користування Порталом Дія для подання повідомлення про пошкоджене/зруйноване майно просимо переглянути відео інструкцію за посиланням: https://cutt.ly/3FdPHh8.

Управління інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської обласної військової адміністрації