1 червня – День Захисту дітей

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей.
Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят.
У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни. Проте сьогодні перед Україною постали нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням, адже підлий жорстокий ворог посягнув на право наших дітей – мати щасливе дитинство…
То ж дуже хочеться, щоб у кожної дитини було свято, щоб щасливий дитячий сміх наповнював повітря світлом, добром і радістю попри всі негаразди сьогодення, бо у кожній дитячій посмішці стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше і загартоване проблемами серце.

Служба у справах дітей
виконавчого комітету Білоцерківської сільської ради