Програма УВКБ ООН

Волонтери УВКБ ООН проводять реєстрацію на отримання матеріальної допомоги лише при наявності критеріїв уразливості:

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які набули вказаного статусу після 24.02.2022 та які на додачу до статусу внутрішньо переміщеної особи відноситимуться до однієї чи декількох з цих категорій (БУТИ ПРОСТО ВПО НЕ ДОСТАТНЬО):

 • домогосподарство, яке ведеться однією особою («неповні сім’ї») з 2 або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (старше 60 років з особливою потребою (особливими потребами) на додаток до його/її віку);
 •  особи похилого віку (старше 60 років), які є головами домогосподарства (тобто, домогосподарство ведеться однієї/кількома особами похилого віку або особою похилого віку з одним чи кількома дітьми віком до 18 років) – до даної категорії належать особи віком від 60 років з особливою потребою (особливими потребами) на додаток до його/її віку. Сюди входять самотні люди похилого віку та літні пари. Вони можуть бути єдиними опікунами інших, страждати від проблем зі здоров’ям, мати труднощі з адаптацією до нового середовища та/або іншим чином не мають психологічної, фізичної, економічної, соціальної чи іншої підтримки з боку членів сім’ї чи інших осіб.
 • домогосподарство з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, серйозні медичні порушення – хронічні хвороби, особи зі специфічними потребами правового та фізичного захисту, діти розлучені з сім’єю, особи віком від 60 років не здатні до самообслуговування тощо);
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені).

Під час реєстрації повинні бути присутні всі члени домогосподарства.
Для домогосподарств, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту реєстрації, допускається реєстрація за оригіналами документів – за умови надання медичної довідки, що підтверджує стан таких членів домогосподарства.

Інформація, яку необхідно буде надати:

 • ПІБ згідно з ідентифікаційним документом;
 • місце та дата народження, номер телефону тощо;
 •  ідентифікаційний номер (необхідний для виплати допомоги);
 • свідоцтво про народження дітей;
 • номер банківської картки (необхідний для виплати допомоги).

Також важливо наявність документів, що підтверджують відношення до відповідної категорії за критеріями уразливості.

Як нараховуватиметься допомога?
Вся сума відразу за 3 місяці буде перерахована одному члену домогосподарства одним з таких шляхів:

 •  Шляхом переказу на банківський рахунок через фінансову установу Rapyd. Відповідні реквізити будуть занотовані протягом реєстрації (чи IBAN код). Ви отримаєте таке sms-повідомлення про зарахування коштів.
 • Через Укрпошту для тих сімей, які не мають банківського рахунку, або дані щодо банківського рахунку були введені невірно. Перелік відділень Укрпошти буде надано після реєстрації. Для отримання платежу цій особі необхідно прийти до відділення Укрпошти та пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу.

ВАЖЛИВО!

❗️Ті ВПО, які вже надали свої дані для включення у програму грошової допомоги від УВКБ ООН, отримають свої виплати за умови, що вони не отримували багатоцільову грошову допомогу від іншої організації.
❗️Якщо ви вже отримали допомогу від інших організацій, таких як, наприклад, Всесвітня продовольча програма (ВПП) або Міжнародна організація з міграції (МОМ), ви не зможете отримати грошову допомогу від УВКБ ООН. Такий підхід застосований для того, щоб ми мали змогу забезпечити допомогою тих, хто її взагалі не отримував. Зокрема, якщо члени вашої родини вже скористалася можливістю отримати виплати, ви також не матимете права на допомогу від ООН.
✍️УВКБ ООН та інші організації, що надають грошову допомогу, перевіряють списки ВПО, які були включені у програму, дотримуючись принципів захисту персональних даних та конфіденційності аби переконатися, що бенефіціари отримують допомогу лише від однієї організації. Ця перевірка списків сприятиме тому, що більша кількість ВПО отримає одноразову грошову допомогу та надасть можливість уникнути дублювання у її наданні.

Ми знаходимось за адресою:вул. Маяковського (Єднання України), 9 м. Кременчук Полтавська область

Працюємо: Пн. – Пт. з 8.00 до 17.00; Сб., Нд. – вихідні.

З повагою,
БФ «Право на захист»