Інформація щодо запобігання та протидії масовим пожежам сільськогосподарських угідь у літній період 2023 року

На виконання доручення Прем‘єр-міністра України Д. Шмигаля від 20.12.2022 року No 57940/38/1-21 до листа Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 09.12.2022 року No 01-13362/161-2 та відповідно до Плану роботи Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2023 рік, затвердженого Прем’єр-міністром України Д. Шмигалем, головою Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, інформуємо про дотримання правил пожежної безпеки в екосистемах протягом літнього періоду, недопущення спалювання стерні, сухої трави та інших пожнивних решток.

Шановні жителі громади, пам’ятайте, що випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу.

Суворе дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю – обов’язок кожного громадянина.

Нагадуємо, що за спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн для громадян, від 15300 грн до 21420 грн для посадових осіб.
За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень. З березня 2022 року ВР внесла зміни до ККУ, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави. Відповідальність за злочини, передбачені ст. 11З “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув’язнення.

Департамент агропромислового розвитку
Полтавської обласної військової адміністрації