Профілактика нещасних випадків – зона відповідальності працівників Пенсійного фонду

З 1 січня 2023 року за рішенням уряду Пенсійний фонд України здійснює функції уповноваженого органу управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку. Отже, у числі іншого профілактика нещасних випадків є предметом уваги фахових працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Для того, щоб організовувати в регіоні заходи з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці, фахівці Фонду попередньо проаналізували, що основними причинами нещасних випадків на виробництві є наступні:
– порушення трудової дисципліни;
– невиконання вимог інструкції з охорони праці;
– невиконання посадових обов’язків;
– порушення правил дорожнього руху.

Що стосується основних шляхів попередження виробничого травматизму, то це – створення на кожному робочому місці безпечних і нешкідливих умов праці та належне навчання працівників безпечним прийомам праці.

Отже, працівник, який хоче зберегти своє життя і здоров’я, повинен врахувати такі поради:
– будьте уважним під час інструктажу з охорони праці та під час роботи;
– намагайтеся позбутися формалізму під час засвоєння нових знань і оволодіння новими процесами;
– не соромтесь ставити питання;
– у разі необхідності звертайтеся за консультаціями з питань охорони праці та профілактики нещасних випадків до причетних фахівців підприємства або до відділу профілактики та розлідування нещасних випадків працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (0532) 60 81 97.

Довідково: лише за два місяці 2023 року фахівці Пенсійного фонду області прийняли участь у розслідуванні 37-ми нещасних випадків на виробництві, з них 8 – зі смертельним наслідком.