Де і як мешканці Полтавщини можуть одержати допомогу в оформленні житлових субсидій і пільг

З 1 грудня 2022 року Полтавщина, як і всі інші регіони України, долучилася до урядового проєкту щодо зміни механізму оформлення та отримання житлових субсидій і пільг. Нині у повному обсязі адмініструє цю функцію Пенсійний фонд, відтак регіональне управління Фонду стало новою ланкою у процесі соціальної підтримки громадян, яким необхідна допомога від держави у формі субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

На даний час мережа обслуговування громадян складається з 17 відділів, які за територіальною ознакою розподіляються на 31 осередок. По суті – це сервісні центри, які надають послуги всім відвідувачам незалежно від місця проживання. Окрім того, обслуговуванням з будь-яких питань, які належать до компетенції працівників Пенсійного фонду, охоплено 55 із 60-ти територіальних громад Полтавщини. У територіальних громадах, центрах надання адмінпослуг, прозорих офісах налічується 61 пункт обслуговування, які вважаються віддаленими робочими місцями працівників Пенсійного фонду. Отже, у цілому кількість точок доступу до послуг – 92. У будь-якому з цих осередків мешканці нашого краю і переселенці  можуть оформити житлові субсидії.

Документи для призначення субсидій залишилися ті, що були раніше, зокрема:
– заява про призначення та надання житлової субсидії;
– декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Способи подання документів досить різноманітні. Зокрема, можна обрати такі варіанти:
– особисто звернутися до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;
– особисто звернутися до центру надання адміністративних послуг;
– в електронній формі – через портал «Дія»;
– поштою або особисто до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України;
– в електронній формі – через вебпортал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua) та мобільний застосунок ПФУ.

Увага! За консультацією з різних питань обслуговування громадян можна звертатись до будь-якого сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (перелік додається).

Головне управління Пенсійного фонду
України в Полтавській області