Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні-березні 2021 року

Послугами обласної служби зайнятості за перший квартал року скористалися 56,5 тисячі громадян

Протягом січня-березня 2021 року послуги обласної служби зайнятості отримали 56,5 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 39,6 тисячі людей мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 2,8 тисячі роботодавців надійшло 12,2 тисячі пропозицій роботи.

Роботу знайшли більше 6 тисяч людей

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 6,6 тисячі осіб, зокрема 6 тисяч зареєстрованих безробітних.

4 безробітних громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 33 безробітних, з яких 9 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та 24 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Професійне навчання пройшли 2,8 тисячі безробітних

За сприяння обласної служби зайнятості у першому кварталі року організовані тимчасові і громадські роботи для 293 громадян.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 2,8 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2 тисячі людей навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 5 осіб старше 45 років отримали ваучер на навчання за спеціальністю «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

На обліку – близько 26 тисяч безробітних

Станом на 1 квітня 2021 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 25,9 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 23,1 тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами серед безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (22,7%), працівники сфери торгівлі та послуг (15,4%), представники найпростіших професій (14,4%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11%).

Роботодавці пропонують 3,3 тисячі вакансій

Станом на 1 квітня 2021 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, становила 3,3 тисячі одиниць.

Крім того, у базі даних служби зайнятості є інформація про 0,8 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців зараз спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (39,7%), кваліфікованих робітників з інструментом (16,7%), представників найпростіших професій (10,5%), та професіоналів (8,4%).

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та https://www.facebook.com/VbagachCZ/