Дата проведення перерахунку працюючим пенсіонерам залишається незмінною!

Четвертий рік поспіль у квітні відбувається автоматичний (без додаткового звернення особи) перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів.

Обов’язковою умовою для перерахунку є факт продовження роботи після призначення/перерахунку пенсії та набуття у зв’язку з цим страхового стажу (якщо особа після призначення чи після попереднього перерахунку пенсії продовжувала працювати та набула не менше 24 місяців страхового стажу, або менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення чи після попереднього перерахунку пройшло не менше двох років).

Порядок перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати, визначається такими нормативно-правовими актами:

  • ч. 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • постанова правління Пенсійного фонду України № 10-1 від 18.05.2018 «Про затвердження Порядку перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

УВАГА! На цьогорічний перерахунок вплинули новації, пов’язані із термінами і формою подання звітності з єдиного внеску.

Зрозуміло, що ключовим показником для проведення зазначеного перерахунку є набуття страхового стажу, який після 1 січня 2004 року обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – реєстр). Наповнюється цей реєстр на підставі поданих страхувальниками звітів та після надходження даних про сплату єдиного внеску.

У 2018–2020 роках звітність про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надавалася щомісячно, тому пенсії без звернень пенсіонерів були перераховані у квітні на підставі отриманої звітності.

З 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Податкового кодексу України, якими передбачено подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісяця). Строки подання такої звітності (податкового розрахунку) встановлено Податковим кодексом України — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Відтак дані про страховий стаж за певний квартал будуть відображені в реєстрі не раніше середини наступного кварталу.

Отже, на 1 квітня 2021 року даних про страховий стаж та заробітну плату за січень та лютий 2021 року в реєстрі не буде, тому автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період.

Дата проведення перерахунку залишається незмінною – це 1 квітня, як і передбачено законодавством.

Головне управління Пенсійного фонду
України в Полтавській області